Herbaty świata

Najlepsze zestawy herbat

herbata rooibos

Ciekawe smaki rooibos

Niejeden sklep z herbatami rozszerza swój asortyment o herbatę rooibos, która staje się coraz popularniejsza. Warto jednak mieć świadomość, że herbata rooibos pochodzi z liści czerwonokrzewu i ma niewiele wspólnego z typową herbatą. Jako jedna z nielicznych, wywodzi się z innej rodziny niż pozostałe herbaty świata – czarna, biała, zielona – gdyż czerwonokrzew tak naprawdę nie jest krzewem herbacianym. Mimo to, jest często błędnie określana jako herbata czerwona. Rooibos ma niezwykłe właściwości smakowe. W herbacie można wyczuć delikatny miodowy smak. To właśnie on, w połączeniu z innymi często dodawanymi do niej składnikami, jak na przykład porzeczką, owocami tropikalnymi czy słodkimi kwiatami, jest wyśmienity.

Wpływ na zdrowie i urodę

Poza walorami smakowymi, jest to przede wszystkim najlepsza herbata, zarówno pod względem właściwości zdrowotnych, jak i jej wpływu na urodę. Przede wszystkim nie zawiera kofeiny, dzięki czemu doskonale koi i uspokaja. Jest to idealna pozycja do wypicia tuż przed snem, dzięki której rano obudzimy z poczuciem świeżości i wypoczęcia. Oprócz tego obniża ciśnienie krwi i wzmacnia odporność, wykazuje silne działanie przeciwnowotworowe oraz poprawia ogólne funkcjonowanie organizmu. To korzystnie wpływa nie tylko na zdrowie, ale także na wygląd fizyczny.

Napar z liści czerwonokrzewu to dobra herbata, która wspomaga proces zrzucania wagi, jest więc często wykorzystywana w różnego rodzaju dietach. Jak pokazują badania wypicie zaledwie trzech filiżanek herbaty rooibos dziennie, bardzo szybko przynosi pierwsze efekty. Oprócz tego napar zawiera cenne składniki. Zapobiegają one próchnicy oraz zwiększają syntezę kolagenu, utrzymując naszą cerę gładką i zapobiegając powstawaniu zmarszczek. Zawarte w herbacie cynk i żelazo korzystnie wpływają na stan włosów i paznokci. Dzięki nim włosy stają się mniej kruche oraz nabierają objętości i blasku, a paznokcie przestają być łamliwe. Dodatkowo regularnie pity rooibos znacząco opóźnia procesy starzenia się.

Pojedynczo lub w zestawie

Najlepsze herbaty kupimy obecnie w praktycznie każdym sklepie herbacianym. Często dostępna jest ona z różnymi dodatkami. Ewentualnie może to być cały zestaw herbat, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni dla siebie smak i będzie mógł cieszyć się nie tylko doznaniami dla podniebienia, ale również czerpać wiele korzyści dla zdrowia i urody.