herbaty świata

Herbaty świata i dieta

Herbata towarzyszy człowiekowi od wieków. Jest jednym z najstarszych i najpopularniejszych napojów. Jej historia sięga X wieku p.n.e., kiedy to pierwsze herbaty parzyli cesarze w Imperium Chińskim. Obecnie wszystkie herbaty świata są bardzo łatwo dostępne, czego rezultatem jest ich regularne spożywanie przez mieszkańców całej kuli ziemskiej.

Herbata – popularny napój

Herbata – jak przystało na najpopularniejszy napój – doczekała się dokładnych badań swojego składu oraz właściwości. I chociaż większość naparów usprawnia usuwanie wody oraz toksyn z organizmu (co już samo w sobie jest ogromną pomocą dla osoby zmagającej się ze zbędnymi kilogramami), ostatnie odkrycia naukowców są zdumiewające. Udowodniono fakt, że pewne rodzaje herbaty wspomagają organizm podczas przeprowadzanej diety.

Herbata zielona

Herbata zielona jest najczęściej wymienianą herbatą w tej kategorii. Jej największą mocą jest wspomaganie metabolizmu, co powoduje szybsze spalanie kalorii, nawet podczas spoczynku! Równie często wspominana jest herbata czerwona. Wykazano, że jest ona silny antyoksydantem oraz może działać wspierająco podczas redukcji masy ciała. Jej unikalną właściwością jest hamowanie wchłaniania tłuszczu. W praktyce oznacza to, że gdy po tłustym posiłku wypijemy szklankę czerwonej herbaty, przyswoimy mniej kalorii. Kolejnym magicznym napojem, zazwyczaj stosowanym podczas odchudzania jest herbata biała. Według naukowców pomaga ona spalać tłuszcze (ułatwia ich metabolizowanie), a nawet zapobiega tworzeniu się komórek tłuszczowych!

Herbata tylko ze sprawdzonego źródła

Jednak, aby herbata zachowała swoje właściwości powinna pochodzić ze sprawdzonego źródła. Dobra herbata jest przechowywana w czystych i szczelnych pojemnikach (tak aby nie ulatniał się jej aromat). Ma jednolity zapach, kształt oraz barwę, a na dnie opakowania znajduje się stosunkowo mało pyłu z suszu.

Mimo swoich cudownych właściwości, herbata powinna być jedynie dodatkiem do procesu odchudzania. W żadnym wypadku nie zastąpi odpowiedniej i zbilansowanej diety. Ma ona jedynie działanie wspomagające, które prawdopodobnie ułatwi oraz przyspieszy proces odchudzania.