Herbaty świata

Najlepsze zestawy herbat

herbata czarna

Herbata czarna i w co jest pakowana

Herbata czarna znana jest nam od tysięcy lat. Dziś nie wyobrażamy sobie dnia bez wypicia gorącego, aromatycznego napoju. W Anglii popołudniowe picie herbaty stało się codziennym zwyczajem. Natomiast w Chinach herbata zielona uważana jest za napar pobudzający i poprawiający koncentracje. W każdym sklepie znaleźć można różne odmiany herbat, różniące się smakiem i aromatem a także intensywnością.

Herbata liściasta

Rozwój technologii sprawił, że liściasta herbata została spakowana w wygodne, pojedyncze saszetki. Dzięki czemu nie musimy odmierzać odpowiednich porcji do przygotowania naparu. Obecnie na rynku istnieją herbaty pakowane w torebki papierowe, które są dodatkowo pakowane w ozdobne owijki. Innego rodzaju herbaty pakowane są w syntetyczne piramidki. Ponadto herbata czarna pakowana jest dodatkowo do metalowego pojemnika, który ma przedłużyć jej aromat.

Ekologia w opakowaniach herbacianych

Jako konsumenci nie zauważamy jak wiele zbędnych surowców użyto dla naszego komfortu. Cierpi na tym nasze środowisko. Liście herbaty zielonej są całkowicie biodegradowalne w odróżnieniu od metalowych opakowań i plastikowych woreczków, które wędrują na wysypisko i zatruwają nasze środowisko. Zakładając, że połowa polaków do obiadu pije jedną herbatę pakowaną w syntetyczny woreczek, daje nam to około 20 milionów kawałków plastiku. Będzie on rozkładał się kolejne dekady, wpływając niekorzystnie na nasze środowisko.

Najlepsze herbaty na świecie

Najlepsze i najzdrowsze herbaty świata oferują nam sklepy zielarskie, które stały się bardzo popularne w ciągu ostatnich lat. Można tam kupić klasyczne herbaty lub mieszanki herbat, wpływające pozytywnie na nastrój i zaskakujące swoim niepowtarzalnym wyjątkowym aromatem. Jednak nie trzeba szukać najbliższego sklepu z herbatami by cieszyć się pełnym smaku naparem. Coraz więcej producentów składnia się ku herbatom sypkim w bezpiecznych dla środowiska opakowaniach. Nie tylko przyciągają wzrok oryginalnym opakowaniem a także są pozbawione zbędnych wypełnień. Warto zwrócić na to uwagę wybierając następne opakowanie Twojej ulubionej earl grey i mieć świadomość, że nasza filiżanka herbaty nie zniszczy naszego środowiska.